MARZEC @ KRAKOWSKA180

MARZEC @ KRAKOWSKA180

Open every Saturday!

KIEDY: Sobota 26.03.2011
START: 21.30h
EVENT: 5 Years of Mean

—————
MEAN RECORDS

Londyńska wytwórnia, która została założona w 2005 r. przez DJ / Producent Cesare Marchese aka Cesare vs Disorder, obok przyjaciela i współpracownika Alejandro Lopez Ross aka Rudolf. Początkowo projekt to produkcja szeroko rozumianej muzyki house i techno. Koncepcja wytworni szybko się rozwija i ewaluuje. Do dziś Mean Records znane jest z dystrybucji wysokiej jakości muzyki elektronicznej poprzez promowanie znanych artystów, a także wspieranie wschodzących dj-ów.
Dzięki współpracy z cenionymi nazwiskami tj. Candy Inxec, Kate Simko i n Sweet,Cabanne i Fabrizio Maurizi, oraz wsparciu ze strony znanych artystów: Sven Vath, Ritchie Hawtin, Locodice, Luciano, Paco Osuna, Raresh, Benno Blome, Jin Choi, Jeremy Caulfield, Anthony Collins, Glimpse, Konrad Black, Tim Xavier, Mark Henning, Oliver Ho, Bruno Pronsato, Dario Zenker, Seuil, wytwórnia spotyka się z wielkim międzynarodowym uznaniem.

http://soundcloud.com/mean
http://www.myspace.com/meanrecords

http://www.ibiza-voice.com/story/news/2968
http://www.facebook.com//Mean.Records#!/Mean.Records

—————–

music:
RAINER
Mean, Stock 5, Serialism, Remake music || Barcelona, ES
http://www.myspace.com/rainerserrat

RUDOLF
Mean, Archipel, Nervemusic, Serialism || Buenos Aire, ARG
http://www.myspace.com/rudolf19

—————

RAINER
Rainer aka Ray pochodzi z Barcelony, ale swoje dzieciństwo spędza w Californi.W 2006 roku jego korzenie i zainteresowanie muzyką Techno, Electro, Rock, Disco zamieniają się w solową płytę elektroniczną. W 2007 r. przenosi się do Londynu, aby kontynuować produkcję i grę. Tam poznaje i rozpoczyna współpracę z Cesare aka Marchese Cesare vs – właścicielem Mean i Serialism record labels. 2009 roku Rainer szybko podbija Londyn swoimi setami, a jego pierwsza wydana płyta dla Serializm „Neuralgia” zapewnia mu miejsce w branży, uzyskując pełne poparcie Seth Troxler, Kate Simko, crosson Ryan.W ciągu ostatnich 2 lat, grał na wszystkich kontynentach: między innymi dla znanych klubów Fabric w Londynie oraz Weekend i Watergate w Berlinie. Niedawno przeprowadził się do Berlina i rozpoczął współpracę nad nowym projektem razem z Luc Ringeisen właścicielem Vinyl Club records . Wydany w styczniu 2011 „El ser o el no ser ep” razem z Pier Bucci remix dla Vinyl Club records zdobywa wielkie uznanie wśród didżejów i fanów.Uważajcie na tego artystę chłopcy i dziewczęta!

—————-

RUDOLF
Rudolf aka Alejandro L. Ross urodził się w Argentynie. Jeszcze jako mały chłopiec został wprowadzony do świata muzyki przez swojego dziadka. W ciągu kilku lat jego styl ewoluował i sprawił, że odnalazł swe „przeznaczenie” w muzyce elektronicznej.Swe ubrane w sukces początki miały miejsce w Ameryce Południowe. W roku 2000 wyjechał do Europy. Już w Barcelonie zaangażował się w projekt „The Random Three” z Piturro (Manu Chao) i Sol (Sa Trincha). Lato spędził na Ibizie grając w DC10, Pacha. W 2002 roku wyjechał do Londynu. Tam jego mocny dźwięk podbił tłumy.Jego twarz regularnie można oglądać za deckami w klubach takich jak Weekend Club, Watergate w Berlinie, Arma17 w Moskwie i TBar w Londynie. Jego intrygująca osobowość, wielkie produkcje i solidne występy sprawiły, że Rudolf zyskał światowe uznanie. Współpraca Rudolfa z innymi wybitnymi artystami tj: Cesare vs Disorder, Daze Maxim, Mikael Stavostrand i Inxec sprawiła, że jego produkcje znalazły się wśród najlepszych.Jego hipnotyzujące sety nie przestają zadziwiać. Jest stale rozwijającym się artystą, który swym wyjątkowym brzmieniem stale przypomina nam o swoich korzeniach.

—————————————————————————

KIEDY: Sobota 05.03.2011
START:21.30h
EVENT: K180 LADY’S SPECIAL with ALISON MARKS

music:
ALISON MARKS Dessous / Dogmatic || London, UK
www.myspace.com/alisonmarks
www.discogs.com/artist/Alison+Marks

support:
GESSI / SLIM / SENTHIA

ALISON MARKS
Była pierwszą kobietą dj, która w 1996 roku wygrała „Bedroom Bedlam” w magazynie „Musik”. Tak zaczęła się jej „barwna” kariera muzyczna. Jej utwory puszczano na znanych stacjach radiowych tj: radio Groovetech, w Turnmills w Londynie, Propaganda w Moskwie i La Sala w Columbii. Grała na festiwalu Exit w Serbii do 15.000 osób. Dzięki podróżom ( po górach Ural, do Sachalin w pobliżu Japonii, Pekinu, Izraelu, Beruitu), poznała niesamowite miejsca i fascynujących ludzi, a także rozmaite i ciekawe brzmienia. Zaczęła swoje produkcje urozmaicać swoim głosem, by dodać swoim utworom nowej barwy. Alison Marks ma się czym pochwalić, bo już w 2002 roku wydała swój pierwszy singiel Come To Be dla Duty Free Recordings. Rothschild’s Violin dla Dessous Recordings w 2006 roku, był jej kolejnym sukcesem. W 2007 roku Alison Marks wraz z Soul Phonic wydała singiel Untitled dla Punk’ID Records oraz Rothschild’s Violin (Anja Schneider Remix) dla Dessous Recordings. Community Vision dla Dogmatik Records w 2008 to jej “muzyczny strzał w 10tkę”.
—————-
GESSI
http://soundcloud.com/gessi

Nasza klubowiczka, która po raz pierwszy spróbuje swoich sił przed większą publicznością. Może będzie naszym odkryciem, tak jak Alison Marks w konkursie „Bedroom Bedlam” Dj

—————-
SENTHIA
http://www.myspace.com/senthia
http://soundcloud.com/senthia

Pochodzi z Tarnowa. Po 3-letnim pobycie w Krakowie podjęła również studia we Wrocławiu, gdzie obecnie mieszka. Mimo, że w muzyce progresywnej zakochała sie już dobrych parę lat temu, decki po raz pierwszy dotknęła pod koniec 2004 roku i od razu znalazła swoją kolejną miłość: czarne krążki.
Jej kejs wypełniają kawałki przede wszystkim z gatunku Progressive House; ostatnio zaczęła poszerzać swoje horyzonty muzyczne również o brzmienia Melodic Techno, Tech-House, Minimal. W swoich setach nie przekracza bariery 130 bpm. Do tej pory można było ją usłyszeć m. in. w takich miejscach jak: Błędne Koło (Kraków), Rura (Częstochowa), Inq (Katowice), Sen (Kielce), Cień (Kraków), Zoom (Kraków), SQ (Poznań), IQ (Poznań), Pretekst (Tarnów), Przepraszam (Tarnów), Do Rzeczy (Tarnów), Cub-e (Nowy Sącz). Jedno jest pewne – na rzecz DJ’owania nie ma zamiaru zrezygnować z przynależności do tańczącej części publiki… 🙂

—————-

SLIM
http://slim.mixntrix.net
http://soundcloud.com/slimexx

SIDESUB
Mean, Verdes, Thema || London,UK
———————————

KIEDY:Sobota 12.03.2011
START: 21.30h
EVENT: PRZAŚNIK presents HAŁAŚNIK LOKALNY

—————————————————————————-
KIEDY: Sobota 19.03,2011
START: 20.00h
EVENT: MADE IN POLAND: STREET ART + ANN ON BAST LIVE! & GATHASPAR LIVE!

———————-

Integracja i promocja to dwa najważniejsze słowa przyświecające cyklowi wydarzeń, organizowanemu przy współpracy środowisk artystycznych, designerskich oraz muzycznych w klubie KRAKOWSKA180. Głównym celem jest wyszukanie oraz promocja artystów w nieodłączny sposób związanych z Polską – nasz „towar eksportowy“ którym możemy się pochwalić w kraju i za granicą. Event podzielony na dwie części:

creative: 20.00h – 22.30h

STREET ART
EXHIBITION + Live PERFORMANCE

music: 22.30h – 4.00h

AN ON BAST Live!
La Folia Recordings || Poznań
www.anonbast.com
www.myspace.com/anonbast

GATHASPAR Live!
Resopal / Thema / Numbolic || Warszawa
www.myspace.com/gathaspar
http://www.facebook.com/gathaspar
http://soundcloud.com/gathaspar/gathaspar-li

MIKE PIKE / ADAM TWELVE

——————————

STREET ART – dziedzina sztuki tworzona w miejscu publicznym, najczęściej „na ulicy” w formie bezprawnej ingerencji. Termin zawiera w sobie tradycyjne graffiti, lecz często jest użyty dla odróżnienia aktywności artystycznej w przestrzeni miejskiej od wandalizmu (vlepka,/ graffiti/ plakat/ happening/ szablon).

LIVE PERFORMANCES:

„In the shadow” – projekcja filmu

Film powstawał na przełomie lat 1998 – 2008 i jest to próba udokumentowania tego co wydarzyło się we wrocławskim street arcie w tym okresie. Ponad 80 minut filmu przenosi w old school’owy klimat Wrocławia wymieszany z nowościami jakie powstawały aż do dziś.

Agnieszka Rzeźniak – life painting
Absolwenta ASP we Wrocłąwiu. Ur. 1982r w Zamościu. Współtworzy grupę ŁUHUU. Wyraża się poprzez malarstwo, performance, jej sztuka często wypływa również na ulicę.

Ciah-Ciah
Samozwańczy fetyszysta czaszek i piramid. Przedstawiciel polskiego urban artu, wykazujący się aktywnością od projektowania graficznego przez murale po vinyl toys.Jego styl charakteryzują geometria orazzredukowana paleta barw.Uwielbia zderzać, ze sobą przeciwieństwa nie tylko w sferze formy – malarstwo i grafika wektorowa, ale i treści – słodycz i mrok. Porusza różne tematy. Często podejmuje motyw okultyzmu, kontroli umysłu oraz omamienia jednostki przez fałszywych proroków i zatruwające umysł idee.Niezależnie od środku wyrazu wspólnym mianownikiem jego prac jest nacisk na jakość i znajomość rzemiosła tak tradycyjnego jak i cyfrowego.Jego prace można zobaczyć zarówno na ulicach jak i w galeriach wielu europejskich miast.

www.ciahciah.com
www.flickr.com/ciah-ciah

EXHIBITION:

Aleksandra Wałaszek
urodzona w 1987 r. we Wrocławiu. Obecnie studentka V r. sztuki mediów na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.Ważniejsze wystawy:2009 – „Drive out” projekt audio w ramach Media Art Biennale, WRO 09 (EXPANDED CITY), 2009/2010 „Hidden Places, Gorlitz /Lublin, 2010 „In Between Before and After“, Area 405, Baltimore (USA. Na początku jest percepcja. Miejsce wymiany emocji. Akcji na reakcje. Potem język, bycie między-przestrzenne. Przygoda zmysłów pomiędzy doświadczeniem indywidualnym, a zbiorowym. Pokłady form i możliwości, przestrzeń transformacji interdyscyplinarnych. W końcu ciągła procesualność. Komunikacja, kompozycja, kaprys.

Weronika Kołodziej(Nikafika)
rocznik ’85, graficzka, ilustratorka, freelancerka. Studiuje na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Interesuje się szeroko pojętą kultura pop, w tym: komiksem, street art’em, modą, reklamą. Matka Wrocellsów – kosmicznych stworów, panoszących się po Wrocławiu.
www.cargocollective.com/nikafika

Grzegorz Teszbir
rocznik ’82. Z wykształcenia inżynier informatyki, pracuje jednak jako grafik freelancer. Okazjonalnie rysuje vlepki, które później wlepia, również okazjonalnie. Ojciec Vlepniaków i Bezgłowej Krowy. Interesuje się, zbiera i czyta wszystko, co jest komiksem lub z komiksem jest związane.
www.teszbir.com

Anna Lipnicka
studentka V roku Projektowania Ceramiki na Wrocławskiej ASP.
Jej prace mają bardzo osobisty charakter, poruszający jej obecne życiowe problemy: poczucia własnej wartości, kobiecości,i feminizmu, poszukiwania własnego miejsca i samowrozwoju.
Wyzwanie stanowi fakt, że te tematy próbuje przełożyć na
pozornie wykluczające się media jakimi są ceramika i performance.

Anna Sikora
Studentka V roku projektowania szkła na ASP we Wrocławiu.
Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki.Projekt, który artystka przedstawi „na krakowskiej”, mówi o zachodzącej relacji pomiędzy prywatną przestrzenią człowieka a przestrzenią, w której może znaleźć się każda jednostka społeczna.

Grażyna i Ewa Małkiewicz
Dwie osobno działające dziewczyny czasem łączą siły artystyczne i tworzą
wspólne projekty. Ich sztuka dotyczy nurtujących je problemów, środowiska, w którym się obracają. Poprzez działania, starają się wpływać na świadomość odbiorcy i zmieniać zastaną rzeczywistość. Kreują świat wokół, nie zgadzając się na dotychczasowy porządek rzeczy.

Bartosz Ślusarki
ww.whoisable.com
Ur. 1980r we Wrocławiu. Absolwent ASP. Inspiracji w tworzeniu poszukuje w szeroko rozumianym temacie Muru Berlińskiego. Jego głównymi formami wypowiedzi są szablony, vlepki, plakaty.
O sobie: Samozwańczy kurator sztuki ulicy pod postacią Wymiatacza.

Piotr Saul
www.piotrsaul.com
Absolwent ASP we Wrocławiu. Pochodzi z Kotliny Kłodzkiej. Twórca street artu, beatboxer , członek grupy Me, Myself and I.

——————

MUSIC:

AN ON BAST
To pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Kompozytorka
tworzy dzieła elektroniczne od 2003 roku, ale jej przygoda z muzyką rozpoczęła się znacznie wcześniej, bowiem w wieku czterech lat, gdy rozpoczęła naukę gry na pianinie. Pierwszy album zatytułowany „WELCOME SCISSORS” An On Bast wydała w maju 2006 roku. Drugi – „HAPPY-GO-LUCKY” – został wydany we wrześniu tego samego roku przez wydawnictwo Etalabel. Oba albumy są utrzymane w atmosferze „delicate synthetic music”- tak Anna lubi nazywać swoja twórczość – jest to przestrzenny idm – pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego co ważne pomiędzy. Całość zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literaturą H. Hessego, muzyką Mozarta i Autechre, Arvo Parta oraz współczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W październiku 2006 roku AN ON BAST była uczestniczką Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doświadczenie przyczyniło się do pogłębienia jej muzycznych poszukiwań, dało nową energię i umiejętności do eksplorowania świata dźwięków. W 2009 roku wydaje EP “Calypso” (La Folia Recordings/USA) utrzymaną w stylistyce minimal techno oraz „Upon the Dew Drop” EP (2010).Anna ma w swoim dorobku w sumie 6 wydawnictw, udział w kompilacjach zbiorowych oraz performerskie występy na licznych koncertach i festiwalach, m.in. Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijow), Numusic (Stavanger), Unsound (Kraków), Plateaux (Torun), Audioriver (Plock).Obecnie artystka zakresem swych muzycznych działań obejmuje zarówno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pełne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru.Kilka lat temu rozpoczęła także reinterpretację dzieł muzyki klasycznej. Wpierw na potrzeby poznańskiego Festiwalu Święta Wiosny, było to zmierzenie się z kontrowersyjnym na swoje czasy dziełem Igora Strawińskiego. Następnie przy okazji obchodów Roku Chopinowskiego Anna została poproszona o przygotowanie godzinnego koncertu muzyki elektronicznej bazującej na dziełach Fryderyka Chopina. Zafascynowanie nowymi możliwościami wynikłymi ze spotkania świata klasycznych i elektronicznie syntezowanych dźwięków zaowocowało dalszymi projektami, między innymi obejmującymi twórczość Henryka Wieniawskiego. Anna jest stałą członkinią Stowarzyszenia City Inside Art oraz zespołu Inside Story.

GATHASPAR
Jego kariera rozwija się w zaskakującym tempie. Debiutancki album „Artificial Respiration” wydany na berlińskiej wytwórni Resopal był solidnym, przemyślanym wejściem w światową muzykę elektroniczną. Następnie, bardzo szybko ukazała się EP na Fassade Records oraz utwór „Wgłębiduszy” na kompilacji Various – File Under Dub #3 wytwórni Instabil. Niezaprzeczalnie w 2011 roku Gathaspar zaskoczy.W najbliższym czasie pojawią się jego kolejne utwory na szwajcarskiej, prężnie rozwijającej się wytwórni Numbolic. Zapowiada także obszerny materiał dla nowojorskiej wytwórni Thema, oczywiście na vinylu. Remixy zapowiedziane przez takie osobistości świata muzycznego jak Soulphiction, czy Kate Simko, świadczą o olbrzymim potencjale tego chłopaka.To nie wszystko, bo dotarła do nas najświeższa informacja o jego osobie. Kontrakt oraz szerszą współpracę zaproponowała Gathasparowi potężna oficyna wydawnicza FREUDE AM TANZEN. Nie przegapcie tego performance’u!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *